Przędziorek na iglakach

0
1212
Rate this post

Proste metody na walkę z niepożądanymi w ogrodzie owadami

Każdy, kto kiedykolwiek podejmował się prowadzenia własnego ogrodu wie, że hobby to jest niezwykle pracochłonne. Bujna i dobrze utrzymana przydomowa plantacja ozdobna wymaga dużego nakładu czasu i wysiłku. Pielenie, podcinanie i nawożenie to tylko niektóre z czynności, które należy wykonywać regularnie. Czasami zdarza się też, że natura pokazuje swoją nieobliczalny charakter i z trudem wypielęgnowane rośliny padają ofiarą zarazy lub ataku zabójczych szkodników. Jednak zwalczenie ich przy pomocy naturalnych metod jest możliwe, a z każdym owadem pożerającym rośliny można poradzić sobie na kilka sposobów.

W obliczu inwazji szkodników nie warto od razu sięgać po pestycydy i inne chemiczne środki. Oprócz owadów mogą one zaszkodzić także osobom korzystającym z ogrodu. W pierwszej kolejności powinno się wypróbować takie metody, jak napary z określonych gatunków roślin posiadających właściwości odstraszające i rozcieńczoną gnojówkę. Przemywanie nimi roślin powinno przynieść poprawę.

Innymi metodami może być stosowanie zwyczajnej wody, wymieszanej czasem z niewielką ilością szarego mydła. Działa to choćby na owady żerujące na świerkach i kosodrzewinie. Częsty problem ogrodników, czyli przędziorek na iglakach może zniweczyć wiele pracy włożonej w uzyskanie efektu zadbanej i odpowiednio przyciętej rośliny. Oprócz wymienionego powyżej sposobu skuteczne mogłoby być też pokrycie zaatakowanych igieł olejem naturalnym, a także prostym, domowym wywarem uzyskanym z ząbków czosnku. Aromat tej rośliny skutecznie odstrasza szkodnika.