Kiedy sadzić jabłonie?

0
1776
Rate this post

Kiedy sadzić jabłonie?

Jabłonki to jedne z najwspanialszych drzew owocowych. Nic więc dziwnego, że w Polsce cieszą się one olbrzymią popularnością i bardzo często są dumą licznych ogrodów. Nie dość, że wyglądają wspaniale, bo są duże i cudownie się rozrastają, to jeszcze do tego regularnie dostarczają domownikom solidne porcje świeżych, słodkich i pysznych owoców. Takie jabłonki po prostu muszą zagościć w każdym przydomowym ogródku. Zastanawiając się nad odpowiednim typem drzewek owocowych do posadzenia, warto zdecydować się właśnie na tę klasykę. A kiedy sadzić jabłonie, by od razu zaczęły się one pięknie i efektywnie rozwijać? W jakim miesiącu czy o jakiej porze roku najlepiej się nimi zająć?

Absolutnie najlepszą porą roku na sadzenie jabłonek jest po prostu jesień. To właśnie wtedy, gdy największe upały ma się już za sobą, ale pogoda nie jest jeszcze zbyt mroźna i wietrzna, warto zająć się uzupełnianiem swojego ogrodu. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie uda się posadzić jabłoni jesienią, pracę można jeszcze skutecznie wykonać na samym początku wiosny. Mimo wszystko ten drugi termin nie jest idealny. Kiedy sadzić jabłonie? Najlepiej zaplanować sobie wszystko tak, by móc je posadzić dokładnie jesienią.

Aby natomiast odpowiednio przygotować się do planowanego sadzenia, z pewnym wyprzedzeniem należałoby poszukać idealnych sadzonek. Można je kupić już mniej więcej w połowie października. To właśnie wtedy w sklepach ogrodniczych i szkółkach pojawia się ich zdecydowanie najwięcej, dzięki czemu wybór jest naprawdę spory.