Skrzynia zbita z desek

0
1539
Rate this post

Jak założyć małą hodowlę warzyw?

Prowadzenie własnego ogrodu może dawać wiele satysfakcji. Zwłaszcza, jeśli owocem pracy są nie tylko dobrze rosnące i kwitnące rośliny, ale też warzywa i owoce o smaku znacznie lepszym od tych kupowanych w sklepie. Jednak nie zawsze przestrzeń, jaką dysponuje się w ogrodzie pozwala na uprawę własnej grządki. Bywa też tak, że zamiast trawnika czy ziemi plac obok domu pokrywa kostka brukowa. Wiele osób może też pomarzyć o prawdziwym ogrodzie i posiada tylko niewielką powierzchnię balkonu. W powyższych sytuacjach świetnym wyjściem będzie zdecydowanie się na hodowlę warzyw w drewnianych skrzyniach.

Warzywa otrzymywane w ten sposób nie różnią się niczym szczególnym, proces ich kultywacji jest jednak inny i wymaga nierzadko więcej pracy. Pojemnik, do którego wsypana zostanie ziemia można kupić w dowolnym sklepie branżowym. Można też skonstruować go samodzielnie, wykorzystując dostępne pod ręką materiały. Skrzynia zbita z desek może wyglądać równie dobrze, jak ta nabyta w dziale ogrodniczym, a może także przewyższać ją pod względem jakości. Wykonując własny pojemnik nie należy zapominać o wywierceniu od spodu otworów, które będą odprowadzały nadmiar wody i wilgoci.

Wnętrze skrzyni należy wyłożyć izolacyjnym materiałem, takim jak choćby zwyczajna folia budowlana. Ochroni to drewno przed gniciem i butwieniem, jakie miałoby miejsce w przypadku bezpośredniego kontaktu z glebą. Hodować w taki sposób można wiele gatunków warzyw, w tym nawet te bardziej wymagające, takie jak różne rodzaje pomidorów i papryk.