Jak zorganizować miejsce dla dziecka w ogrodzie

0
733
Rate this post

Dzieci kochają dobrą zabawę na świeżym powietrzu. Jeżeli dysponujemy ogrodem, warto wygospodarować w nim miejsce, w którym najmłodsi będą mogli bawić się do woli, a dorośli nie będą im w tym przeszkadzać. Część akcesoriów i wyposażenia można przygotować w wersji budżetowej. Jednak w wiele sprzętów warto zainwestować, żeby były nie tylko trwałe i bezpieczne, ale także cieszyły oko i komponowały się z zielonymi roślinami w ogrodzie.

Huśtawka, czyli must-have w ogrodzie – porządne i markowe ubrania Reebook Classic

Najprostsza i najczęściej wybierana do ogrodu dla dzieci duża zabawka. Może być wersji pojedynczej bądź szerszej, kilkuosobowej. Sprawdza się tutaj modele na drewnianym stelażu. Drewno jako naturalny materiał idealnie pasuje do ogrodu w każdym stylu. Warto jednak pamiętać o jego regularnej konserwacji i bejcowaniu, tak by zachowało swój kolor. Alternatywą dla huśtawki jest hamak, który możemy zawiesić między dużymi drzewami. Jeżeli nasz ogród jest jeszcze młody i nie ma takich starych nasadzeń, można pokusić sie o hamak na metalowym stelażu. Zarówno na hamaku jak i huśtawce, dzieci będą spędzać mnóstwo czasu. Tutaj przydadzą się także porządne i markowe ubrania Reebook Classic, które nie zniszczą się tak szybko i będą wygodne do biegania na świeżym powietrzu.

Kuchnia błotna, czyli nauka przez zabawę – postaw na porządne i markowe ubrania Reebok Classic

Świetny wybór szczególnie dla młodszych dzieci, który zajmie je przez długie godziny. Taką kuchnię możemy kupić już gotową albo wykonać samodzielnie z półproduktów, rzeczy handmade i niepotrzebnych akcesoriów znalezionych w domu. Dzieci mogą długi czas bawić się w taką tematyczną zabawę, gotując wymyślone potrawy z wody, patyków, liści i piasku. Wyobraźnia nie zna granic i pozwoli zająć dzieci na dłużą chwilę. Rodzice mogą w tym czasie mieć ja na oku, relaksując się na tarasie i popijając kawę.

Trampolina, czyli ciekawe rozwiązanie dla starych dzieci

To propozycja dla najbardziej rozbrykanych dzieciaków. Wymaga jednak większej ilości miejsca w ogrodzie. Mniej popularne modele, które nie wymagają aż takiej troski i nie są tak podatne na wiatr, to te, wbudowane w ziemię. Wyglądają także estetyczniej i są bezpieczniejsze. Pamiętaj jednak, by nie pozwalać na zabawę na trampolinie w pełnym słońcu. Łatwiej wtedy o odwodnienie i zasłabnięcie, nawet u dzieci.

Piaskownica, klasyczna zabawa na popołudnia w ogrodzie

Dobrej jakości piasek i kilka zabawek to prosta, ale zachęcająca atrakcja dla małych pociech. Zanim postawimy ją w naszym ogrodzie, wybierzmy model z osłoną. Chroni on pisanek przed spadającymi liśćmi czy wizytami zwierząt, które mogą zostawić swoje odchody. Jeżeli dysponujemy miejscem, możemy do piaskownicy zainstalować także zjeżdżalnię, a tuż obok tor przeszkód na wysokości. Warto też postawić na wykonanie z drewna. Dzięki temu konstrukcja nie będzie się tak szybko nagrzewać.

Mały basen, wielka frajda dla dzieci

Niewielki basen to frajda szczególnie w upalne dni. Tym sposobem można zafundować dzieciom mnóstwo radości. Należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża do postawienia basenu. Warto w celach ochronnych warto przykrywać basen na noc, by nie dostały się do niego śmieci i domowe zwierzęta.