Szczepienie drzew owocowych krok po kroku

0
1935
Rate this post

Szczepienie drzew owocowych – jak je przeprowadzić?

Aby doprowadzić do naturalnego rozmnożenia się wybranych gatunków drzew owocowych, warto by było po prostu je rozszczepić. Zabieg wydaje się skomplikowany, ale na szczęście w praktyce wcale taki nie jest, więc spokojnie sam sobie z nim poradzisz. Pamiętaj tylko, by szczepieniem zająć się w odpowiednim czasie. Powinieneś je przeprowadzić mniej więcej między styczniem a lutym. Oto przed tobą najprostszy sposób na to, jak wykonać szczepienie drzew owocowych krok po kroku.

Koniecznie wypróbuj na swoich roślinnościach metodę polegającą na stosowaniu. Jest ona bardzo popularna i przez wielu ekspertów uznawana za najlepsza. Aby ją zastosować, w pierwszej kolejności musisz zająć się ścięciem wierzchołków pędów podkładek. Pamiętaj, aby zawsze przycinać je pod kątem prostym. Przy zastosowaniu podobnej metody zaraz potem spróbuj ściąć dolną partię zraza i zrób to tak, by pasowała ona do wcześniej stworzonego nacięcia. Oba elementy musisz bowiem jak najlepiej ze sobą połączyć, aby stworzyły one idealną całość. Dzięki temu pęd powinien prawidłowo się zrosnąć.

Nie jest to możliwe, aby w jednym tekście opisać szczegółowo szczepienie drzew owocowych krok po kroku. Jeżeli więc ten temat jest dla ciebie szczególnie interesujący, poszukaj dodatkowych informacji na innych stronach internetowych. Nie bój się też kombinować. Jeżeli czujesz, że na twoje roślinki lepiej zadziała inna metoda, po prostu ją przetestuj. Istnieje bowiem kilka różnych technik szczepienia drzew owocowych. Naprawdę nie da się powiedzieć, która z nich zawsze zadziałałaby tak samo dobrze.