Jak zagęścić trawnik?

0
2869
Rate this post

Jak skutecznie zagęścić trawnik?

Dostrzegasz, że na twoim trawniku pojawiły się liczne puste placki, które poważnie zaburzają wygląd całego ogrodu? Najczęściej takie sytuacje mają miejsce tuż po zimie, dlatego zwłaszcza po upływie tej pory roku powinieneś poświęcić sporo uwagi swojej posesji. Z tego tekstu dowiesz się, jak zagęścić trawnik. Będziesz mógł ponownie wypełnić go równomiernie atrakcyjną zieloną trawą, która nareszcie znów zacznie cieszyć twoje oko.

Przede wszystkim naucz się prawidłowo kosić trawę. Wbrew pozorom nawet ci, którzy swoimi ogrodami zajmują się już od wielu lat, często nie potrafią tego robić poprawnie. Częstotliwość i technikę koszenia musisz dopasować do tempa wzrostu trawy oraz do jej rodzaju. Pamiętaj tylko, by nie przesadzać z nadmiernym przystrzyganiem trawnika. Jego wysokość powinna wynosić przynajmniej 2,5 centymetra i to zawsze.

Skoro twój trawnik po zimie został mocno przerzedzony, to znak, że poszczególne jego fragmenty uległy przesuszeniu. Mogły też zżółknąć, a nawet zaschnąć, przez co ogród wygląda niechlujnie. Jak zagęścić trawnik? Skup się na tym, by odpowiednio i regularnie go podlewać. Oprócz tego stosuj specjalne preparaty, które wzmocnią i odżywią glebę. Koniecznie powinieneś zastosować je tuż po zimie. Takie dodatkowe nawożenie nieraz może okazać się niezbędne.

Jeżeli zastosujesz się chociażby do tych bardzo prostych powyższych rad, twój trawnik w mgnieniu oka zacznie wyglądać fantastycznie. Nareszcie nabierze pięknego zielonego koloru i będzie szybciej rosnąć. A o trawnik trzeba dbać, bo jest to jednak podstawa każdego ogrodu.