Pierwsze nawożenie trawnika po zimie

0
1064
Rate this post

Pierwsze nawożenie trawnika po zimie

Zima minęła, więc najwyższa pora zająć się na nowo trawnikiem. A najprawdopodobniej po tej porze roku nie wygląda on najlepiej i nie jest w idealnym stanie. Najpierw trzeba go oczyścić. Koniecznie przeznacz przynajmniej jeden dzień na przeprowadzenie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych – usuń z posesji kamyczki, gałęzie i zasuszoną trawę, a następnie całą posesję dokładnie wygrab. Możesz też ją przewałkować. Jest to dobry sposób na poradzenie sobie z ewentualnymi nierównościami i wygładzenie całej powierzchni trawnika. Gdy już trawnik zostanie względnie przygotowany do dalszych prac, możesz zacząć go nawozić. A jak to zrobić? Jak powinno wyglądać pierwsze nawożenie trawnika po zimie?

Nawożenie po zimie powinno zostać przeprowadzone mniej więcej po dwóch czy trzech tygodniach od zakończonego wapnowania. Na tym etapie bardzo ważne jest to, by wprowadzić do trawnika jak największą ilość azotu, którego będzie w nim brakować. W tym celu możesz zastosować specjalne preparaty przeznaczone do nawożenia trawnika po zimie. Dobrym wyborem okaże się chociażby popularna saletra amonowa. Pamiętaj jednak, aby nawożenie przeprowadzić jak najdokładniej. Staraj się równomiernie rozprowadzić wybrany produkt na całej powierzchni, na której występuje trawa. W przeciwnym wypadku efekt nie będzie zadowalający.

Istnieje też pewien sposób na to, by to pierwsze nawożenie trawnika po zimie przeprowadzić jeszcze szybciej. Jeżeli nie masz czasu na korzystanie ze skomplikowanych metod, zainwestuj w wieloskładnikowy nawóz do trawnika. Używa się go bardzo szybko i łatwo, a daje on naprawdę świetne efekty.