Jak założyć trawnik krok po kroku?

0
1720
Rate this post

Trawnik

Każdy posiadacz domku jednorodzinnego marzy o posiadaniu pięknego, zielonego trawnika.
Wbrew pozorom nie jest to zbytnio skomplikowane. Jednak należy się do tego odpowiednio przygotować.
Na pytanie jak założyć trawnik krok po kroku najlepiej odpowiedzieć sobie wyszukując niezbędne informacje w serwisach internetowych w książkach ogrodniczych. Po zapoznaniu się z lekturą zdamy sobie sprawę, że nie jest to tak skomplikowane jakby się wydawało.
Pierwszą najważniejszą rzeczą jest zastanowienie się w jakim celu ten trawnik powstanie. Czy będzie pełnił rolę przydomowej ozdoby czy będzie intensywnie użytkowany przez nasze dzieci grające w różnego rodzaju sporty. Przy wyborze trawy ważne jest również czy teren, na którym będzie posiana jest nasłoneczniony czy jest umiejscowiony w cieniu.
Na podstawie tych dwóch kryteriów można zdecydować się na wybór odpowiedniej mieszanki traw. Po wyborze właściwych nasion ważne jest aby aby odpowiednio przygotować podłoże do siania. Gleba przede wszystkim powinna być odpowiednio oczyszczona z kamieni i zbędnych chwastów. Po jej oczyszczeniu warto porządnie ją przekopać a następnie wygładzić. Niezwykle istotne w procesie przygotowania podłoża jest jego odpowiednie zasilenie. Zastosowany nawóz powinien być dobrany do rodzaju trawy, która będzie na nim uprawiana.
Po odpowiednim przygotowaniu podłoża można przystąpić do siewu. Należy to zrobić najwcześniej w kwietniu, aby temperatura powietrza i gleby była odpowiednia. W przeciwnym razie trawa się nie przyjmie.