Maszyny czyszczące – jak i gdzie je stosować?

0
422
Rate this post

Czystość otoczenia domu, jak i jego wnętrza ma niezwykłe znaczenie. Profesjonalne maszyny czyszczące to urządzenia, które mogą pomóc nam w drodze do celu. Sprawdź, jakie szorowarki wykorzystać na określonych powierzchniach.

Jakie podłoża można czyścić maszynami czyszczącymi?

Wydaje się, że niemożliwe jest, aby maszyna czyszcząca sprawdzała się na każdym podłożu. Przecież nawet przy ręcznym dbaniu o określone posadzki stosujemy odmienne metody oraz sprzęty. Z tego powodu nawet maszyna do czyszczenia podłóg musi osiągać określone parametry. Mowa tutaj między innymi o nacisku szczotek czy liczbie obrotów na minutę. Zatem bez problemu znajdziesz urządzenie, które będzie idealne do większości twardych podłoży, czyli między innymi:

  • naturalnego kamienia;
  • paneli PCV;
  • gresu ceramicznego;
  • drewna impregnowanego;
  • wykładzin PCV.

Szorowarki mogą sprawdzić się również na dywanach i wykładzinach dywanowych. Warto jednak pamiętać o odrobinę bardziej wymagających kryteriach urządzeń do czyszczenia takich podłóg.

Rodzaje maszyn czyszczących

Istnieje wiele rodzajów profesjonalnych maszyn czyszczących, z których każda sprawdzi się na innym typie podłoża. W niewielkich przestrzeniach, takich jak prywatne mieszkania, wąskie korytarze czy małometrażowe lokale handlowo-usługowe skuteczne okazują się kablowe szorowarki. Ich główną zaletą jest fakt, że nie trzeba ich ładować przed użyciem. Niestety z kablem wiąże się kwestia ograniczenia obejmowanej przestrzeni za jednym razem. Przykładowo podczas czyszczenia podłóg w domu czy sal na wynajem konieczne jest korzystanie z kilku gniazdek po kolei, aby dotrzeć do każdego zakamarka. Dość długie przewody takich urządzeń nieco rozwiązują ten problem, jednak nie pozwalają go całkowicie wyeliminować.

Jeżeli uważasz, że kabel to znaczące utrudnienie, możesz postawić na maszyny czyszczące bateryjne. Oznacza to swobodę ruchów oraz większy zasięg działania. Ponadto zwiększa się bezpieczeństwo osób w otoczeniu sprzątającego. Z tego powodu to dobre rozwiązanie dla osób odpowiadających za czyszczenie większych powierzchni, takich jak sale weselne, sklepy wielkopowierzchniowe czy szpitale. Odznaczają się większym dociskiem do podłogi, który wiąże się z większą skutecznością sprzątania. Jednym z minusów jest jednak czas pracy, gdyż zazwyczaj na jednym ładowaniu mamy możliwość korzystania z szorowarki przez około 2,5 h.

Nie zawsze problemem jest jednak zalepienie podłóg, a ich zapylenie. Na posadzkach, które odznaczają się dużą ilością kurzu oraz piachu, sprawdzą się zamiatarki. To rozwiązanie ma zastosowanie zarówno w zamkniętych przestrzeniach, jak i w otoczeniu domu. Jeżeli narzekasz na brud zbierający się na brukowanym lub betonowym podjeździe, to może być remedium na Twój problem. Tego typu urządzenie odnajdzie się świetnie także na ścieżkach ogrodowych, które nie raz pokryte będą piaskiem lub ziemią wykopaną przez niesfornego psiaka sąsiadów. Jeżeli chcesz utrzymać porządek w swoim otoczeniu, odpowiednia maszyna czyszcząca pozwoli osiągnąć wymagany poziom komfortu.

Artykuł sponsorowany