5/5 - (1 vote)

Koszenie trawnika niezależnie od jego wielkości nie musi być ani czasochłonne, ani mozolne czy męczące. Wystarczy tylko zainwestować w robot koszący, jakim jest Roboticmower A1 od Dream. To urządzenie jest niezawodne, bardzo szybko pracuje, a do tego jest dokładne. Co jeszcze warto wiedzieć?

Roboticmower A1 – dopracowany w każdym szczególne

Robot koszący Roboticmower A1 dopracowany jest w każdym szczególe. Dzięki najnowocześniejszym technologiom nie tylko dokładnie mapuje, ale robi to w wersji 3D. Dodatkowo posiada specjalny system czujników, który sprawia, że wykrywa przeszkody i bardzo skutecznie je omija. Tutaj musimy wspomnieć o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie ten robot koszący wykrywa przeszkody we wszystkich kierunkach, co zapobiega nie tylko obijaniu się urządzenie choćby o meble ogrodowe, ale też ich uszkodzeniu. Na uwagę zasługuje fakt, że pracuje naprawdę cicho. Możecie więc włączyć robota, zaś w tym czasie, gdy trawa jest koszona zrelaksować się na hamaku i po prostu wypocząć. To co wyróżnia  ten model, to również to, że może pracować w nocy. Producent Dreame zastosował w nim specjalną technologię U Path Planning, która umożliwia planowanie trasy, a więc robot nie porusza się przypadkowo, ale tworzy trasy w kształcie litery „U” w efekcie tego kosi równomiernie i bardzo dokładnie. Co ciekawe w ciągu dnia może skosić nawet 1000 metrów kwadratowych powierzchni, zatem naprawdę dużo. Doskonale sprawdzi się nawet do bardzo dużych ogrodów. Robot wykonany jest z mocnych materiałów. Warto zwrócić uwagę na jego obudowę, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Także podzespoły są bardzo wydajnie i nie są podatne na awarie.

Niezawodność nawet w trudnych warunkach

Robot koszący Roboticmower A1 posiada liczne czujniki. Zatem, gdy wykryje mróz czy opady deszczu bardzo szybko wraca do stacji ładującej. W konsekwencji nie trzeba obawiać się o swój sprzęt np. wtedy, gdy nie ma Was w domu. Kolejną jego dużą zaletą jest fakt, że bardzo dobrze sprawdza się nie tylko na idealnie równym terenie, ale i na trawniku pagórkowatym, gdzie występują wzniesienia. Bez problemu wjedzie na takie, gdzie kąt nachylenia nie przekracza 45%. Dodatkowo samodzielnie możecie podjąć decyzję, jaka wysokość koszenia Was interesuje. Jeżeli preferujecie styl minimalistyczny, to trawa powinna być dosyć krótka. Jej wysokość nie powinna przekraczać 30 mm. W przypadku mniejszej wysokości może dojść do uszkodzenia systemu korzeniowego, ale też wyjałowienia ziemi. Jeżeli preferujecie styl skandynawski, to wtedy wysokość trawy powinna oscylować na poziomie 60 mm. Zbyt wysoka trawa zakwita, a w konsekwencji pojawią się chwasty.

Zarządzaj pracą robota koszącego za pomocą aplikacji od Dreame

Pracą robota koszącego można zarządzać za pomocą intuicyjnej aplikacji o Dreamehome. Samodzielnie możecie nanosić zmiany na stworzonych przez urządzenie mapach. Ale możecie także zarządzać ustawieniami, tworzyć harmonogramy koszenia czy zmieniać wysokość koszonej trawy. Ponadto ten robot jest odporny na zakłócenia sygnału, co stanowi jego kolejną zaletę. Jeżeli urządzenie wykryje niemal rozładowany akumulator, to szybko wróci do stacji ładującej, a gdy już się na ładuje, to ponownie zacznie koszenie, ale już od miejsca, w którym skończyło. Jeżeli interesuje Was ten model, to koniecznie wejdźcie na stronę: https://sklep.dreame-polska.pl.