Ostatnio trafiła nam się bardzo fajna okazja dojechania z Berlina do Poznania z nowym przewoźnikiem, kursującym w krajach bałtyckich, Rosji a także Niemczech – Simple Express. Otrzymaliśmy darmowe vouchery na przejazd w wybranym przez siebie terminie, a że za 2 dni wylatujemy z Kunmingu, oferta spadła nam jak z nieba

Jakby tego było mało, przewoźnik rozwiązał również nasz problem związany z krótkim czasem przesiadki w Pekinie. Mamy na nią tylko 1,5h, przy czym musimy zmienić terminal – aby to zrobić, musimy przetransportować się kolejką, która łączy oba terminale. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i dolecimy do Berlina swoim lotem o 17:30, przetransportujemy się na dworzec ZOB Berlin (autobus + metro) i stamtąd wyruszymy nowiutkim żółtym autobusem Simple Express. Jednak, gdyby zdarzyło się tak, że spóźnimy się na lot z Pekinu do Berlina, będziemy musieli czekać na następny. W tym przypadku przewoźnik zaoferował nam autobus następnego dnia. Jesteśmy zatem bardzo zadowoleni z tak miłego prezentu.

Z fajnych rzeczy, autobusy Simple Express na trasie Wilno-Berlin mają wmontowane w fotele tablety, z systemem Android, na pokładzie, jest darmowe wifi oraz możliwość nabycia gorących napojów oraz zakąsek.

Wnętrze autobusu wygląda bardzo sympatycznie

Zobaczymy jak ten tablet będzie się sprawował

Przewoźnik oferuje przystępne ceny do Berlina, Kowna, Wilna, Rygi, Petersburga, Warszawy i Tallinna. Cena biletu na ten sam przejazd, na który mamy vouchery, kosztuje na stronie 63 zł, czyli moim zdaniem jest to bardzo przystępna cena. Oprócz tego, najtańsze bilety dla pierwszych 5 klientów kosztują 12 zł, kolejne 5 osób może kupić bilety w cenie 24 zł. Żeby ułatwić obsługę klientów, Simple Express w maju br. otworzyło swoje biuro w Warszawie.

W krajach bałtyckich przewoźnik został nazwany samolotem na kółkach. Zobaczymy, czy rzeczywiście tak będzie