Pierwsza na świecie i pierwsza na moim blogu odsłona kolekcji #Selfiemarkt dla wszystkich uwielbiających robić selfie w miejscach publicznych… używając do tego cudzego smartfona.

Selfie stało się pewnych standardem w świecie fotografii przynajmniej tej amatorskiej przedstawiającej, co dziś zjedliśmy na śniadanie, jak wygląda nasz pupil? Lub jak nasza sylwetka prezentuje się w lustrze. Prawdą jest też to, że dobrze wykonane selfie może rozszarpać na strzępy nie jedno zdjęcie profesjonalnego fotografa.

W Internecie roi się od poradników pt. Jak zrobić dobre selfie abyś został królem Instagrama? Faktem jest, że warto ogarniać pewne podstawy, aby twoje selfie miało wiele polubień na Instagramie, ale te najlepsze tak czy siak wychodzą po przez impuls spontaniczności i gdy ich autorzy myślą, że te oryginalne dzieła pozostaną w czeluściach nicości. Niespodzianka, oto 10 „półświadomych” selfie :

#1 – Wymiana kulturowa

Piękne ujęcie ukazujące twardego rudego Skandynawa opierającego się urokowi swoich rówieśniczek z wymiany kulturowej, czyli zaskoczonej obywatelki bliskiego wschodu oraz niewinnej metyski, autorki selfie.

#2 – Agent 47 ma już dość

Nie długo chyba wyjdzie już 6 odsłona bestsellerowej gry akcji Hitman a do tego wszystkiego pojawiły się jak do tej pory 2 ekranizacje kultowej gry akcji. Powyższe selfie pokazuje, że agent 47 ma już dość, chce już przejść na emeryturę. (Korzysta z dobrego sprzętu-HTC M9)

#3 – Blond Selfie and Rai-Ban

Rozpromieniona Blondynka w Rai-Ban’ach? Takie selfie chyba zawsze dobrze wypada na Instagramie. Pytanie za sprawą, czego? Blondynki czy okularów?

#4 – Blond i Ruda

Blond i ruda się spotkały i nie wiedziały, co brały…, więc selfie se napieprzały. BANG!

#5 – Peace, love and depeche mode

Siej pokój na świecie jak Wałęsa, kochaj świat jak siebie samego a na koncert depeche mode wybierzesz się kolego.

#6 – Nieszczęśliwe dzieciństwo

Nic ująć nic dodać, może tylko… Wszystkie matki tego świata, proszę… kochajcie swoje dzieci, błagam.

#7 – Przegląd jamy ustnej

Po co chodzić do dentysty? Przecież stomatolog zawsze znajdzie coś do „roboty” powodując wielki ból i ogromne spustoszenie naszego portfela. Nie lepiej samemu badać stan swojego uzębienia?

#8 – Superwoman Selfie

Na pierwszy rzut oka, zdjęcie nad wyraz idiotyczne, choć po krótszej chwili można ujrzeć kreatywność autorki.

#9 – Nieszczęśliwa miłość

Czy ktoś na tym zdjęciu kogokolwiek kocha? On na pewno nie, a ona tylko z przymusu, bo pewnie on ma iphone’a.

#10 – Rodzinna miłość

Na sam koniec dzisiejszej kolekcji #Selfiemarkt istna wisienka na torcie. Ukazanie prawdziwego obrazu polskiej rodziny. Ojciec z synem, widać podobieństwo prawda? Ale gdzie matka?

Pozdrawiam wszystkich bohaterów dzisiejszej odsłony kolekcji #SelfieMarkt