Jakiś czas temu udostępniłem jeden rozdział książki osobom, które wyraziły chęć przeczytania go i podzielenia się swoimi uwagami. Po otrzymanych opiniach dochodzę do wniosku, że trzeba pisać dalej. Muszę się przyznać – od przeprowadzki do Warszawy, czyli od początku września miałem kryzys. Głównie z powodu braku czasu i sił – spędzanie codziennie 3h w komunikacji miejskiej nie wpływało pozytywnie na ochotę do pisania. Od jakiegoś czasu jednak można powiedzieć, że tchnął we mnie nowy duch – po przeprowadzce mogę spędzać czas nieco bardziej produktywnie. W ostatni piątek, w pociągu do Poznania udało mi się machnąć kilka stroniczek o… podróżowaniu chińską koleją.

Dziś chciałem Was zaprosić do pewnego eksperymentu. Udostępnię 5 osobom kolejny rozdział, który piszę. Jest tylko jeden warunek – trzeba czytać i komentować to, co piszę, podrzucać uwagi i sugestie (w miarę możliwości na bieżąco ). Rozdział udostępniony będzie w Google Docs, do których można mieć dostęp z dowolnego komputera na świecie, bez potrzeby logowania się na żadne konto. Komentarze będzie można wstawiać anonimowo… to znaczy prawie anonimowo, bo będę wiedział, że jest to jedna z tych osób, którym dam dostęp. Chodzi o ideę crowdsourcingu – mając feedback z kilku źródeł w krótkim czasie, jestem w stanie szybciej skończyć całość.

Jeśli ktoś nigdy jeszcze nie miał okazji pracować w Google Docs, niech się nie boi – to taki sam edytor tekstu jak Word, tylko, że fajniejszy – można widzieć na żywo, co pisze osoba po drugiej stronie monitora.

Są zainteresowani?

PS. Czy wspominałem już, że niedługo udostępnię też fragment książki za free?

Aktualizacja z dnia 22.11

Ostatecznie udostępniłem plik większemu gronu znajomych. Dostałem tyle uwag, że na razie mi to wystarczy na 2 tygodnie pracy Dzięki wszystkim bardzo, w życiu bym się nie spodziewał takiego zaangażowania z Waszej strony!