Przez większość społeczeństwa nieznane instrumenty, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak skarby arabskiego szejka. Mimo to dają szansę na poprawę stylu i warunków życia. Czyli czym dziś handlować, żeby zarobić?…

Kto z nas nie chciałby rzucić w swojego szefa wypowiedzeniem i podziękować mu za wspaniałą współpracę kierując w jego stronę słowa

– Jesteś zwykłym wyzyskiwaczem, przez cały ten czas hamowałeś mój rozwój i nie pozwalałeś zarabiać więcej. To koniec! Zwalniam Cię!

Następnie z olbrzymim uśmiechem na twarzy przejść przez swoje dotychczasowe miejsce pracy i czuć ulatujący w powietrzu szacunek kolegów, którzy nie mają odwagi na wykonanie takiego ruchu. Po wszystkim siedzieć spokojnie w domu, rozwijając swoje umiejętności, jednocześnie powiększając swój majątek netto i nie martwić się-Czy przypadkiem do pierwszego starczy.

Zapewne większość społeczeństwa uważa, że to tylko marzenia, które nigdy się nie spełniają w naszej szarej rzeczywistości. Zapewne ta większość ma racje. Ponieważ marzenia owszem się spełniają ale tylko te dobrze zaplanowane i tylko tym jednostkom, które są najwytrwalsze w procesie ich realizacji.

Z postu dowiesz się m.in.:

– O czterech instrumentach, w które warto zainwestować i nimi obracać.

– Jakie korzyści można dzięki nim uzyskać? Ile zarobić? Ile stracić?

– Do jakich drzwi zapukać, aby rozpocząć swoją przygodę.

Chcesz być bogaty? Zacznij inwestować, handlować, sprzedawać.

Gdzieś kiedyś słyszałem, że…

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, musisz najpierw nauczyć się sprzedawać

jest to oczywiście święta regułka wszystkich zamożnych ludzi operujących największymi majątkami tego świata. Tylko jest pewien haczyk. Jeżeli sprzedajesz towar niskiej jakości tzw. Shit to klienci do Ciebie już nie wrócą, a Ty zostaniesz z wysoce rozwiniętymi umiejętnościami i śmierdzącą reputacją ciągnącą się za Tobą latami.

Czym więc handlować jak nie chińszczyzną, praktykując prastary model handlu pt. Taniej kupić, drożej sprzedać? Zwłaszcza w dzisiejszym świecie inwestycji, w którym, aby zyskać, warto skonsultować swoje poczynania z doradcą inwestycyjnym lub posiadać prywatny numer do samego Warrena Buffetta. No i oczywiście duże pokłady gotówki.

A jednak zmieniające się trendy wśród społeczeństwa oraz nieznane dla większości surowce, instrumenty i produkty pokazują, że można.

Top 4 Aktywa, którymi warto handlować
Abonamenty medyczne

Każdy z nas opłaca jakiś abonament. Nie ważne czy chodzi o usługi telekomunikacyjne, dostęp do Internetu, czy też dostęp do telewizji kablowej lub platformy satelitarnej. Każdy doświadczył tego typu produktu, który gwarantuje firmie oferującej usługi, stały dochód przez pewien okres aż do momentu, kiedy to klient po prostu z nich zrezygnuje lub znajdzie ciekawszą ofertę u konkurencji

Lecz czy dla zwykłego Kowalskiego możliwe jest uzyskiwanie dodatkowych przychodów z tytułu posiadania abonamentu, dzięki któremu zapewniamy sobie opiekę medyczną klasy premium? W większości firm na rynku nie! Ale na szczęście istnieje alternatywa.

Przeciętny pracujący Polak inwestuje w NFZ 4,2 tys. zł rocznie, czyli jakieś 350 zł miesięcznie. Co za tą kwotę otrzymujemy?

-Kolejki

-Skomplikowany dostęp do specjalistów

-Odległe terminy wizyt

-Niski standard usług

-brak możliwości zarobkowych.

Odwołując się do wpisu gazety wyborczej łatwo można wyciągnąć wnioski, że dziś abonament medyczny jest zyskowny. Nie tylko dla pacjenta korzystającego z pakietu.

Kto ma pieniądze ucieka przed kolejkami w publicznej służbie zdrowia do gabinetów prywatnych. Liczba ich pacjentów i dochody mocno rosną-pisze „Gazeta Wyborcza”. Liczba indywidualnych polis zdrowotnych wzrosła w ub. roku o rekordowe 32 proc. do 1,4 mln (dane z III kwartału)

Rynek rośnie w rekordowym tempie i dziś branża medyczna wyceniana jest na około 122 mld zł.

–Co, gdybyś miał możliwość zapoznania się z ukrytym potencjałem abonamentów medycznych dających możliwości zarobkowe oraz opiekę medyczną klasy premium za mniej niż 350 zł miesięcznie? Rzuciłbyś na to okiem ?

-Jeśli tak to KLIKNIJ TUTAJ !

Co możesz zyskać:

-Wysokie zarobki, premie, programy motywacyjne oraz możliwość uzyskania dochodu pasywnego zależnego od włożonego wysiłku i sposobu pracy.

-Opiekę medyczną klasy premium.

–Możliwości rozwoju

Co możesz stracić:

–Poświęcony czas oraz wysiłek przy nieodpowiednim zaplanowaniu działań.

-Utrata kosztów inwestycji (39zł za aktywacje statusu niezależnego partnera) ewentualne koszty z tytułu posiadania pakietu medycznego (od 65zł mies. do 300zł mies.)

Moda na handel gruntami

Prastare chińskie przysłowie powiada:

Kto ma ziemie ten jest bogaty

Przecież prawie każdy z nas zna historię i zazdrości dawnym właścicielom ziemskim, którzy zbijali swe potężne majątki dzięki Pańszczyźnie. Kto nie zazdrości najbogatszemu gospodarzowi we wsi Maciejowi? Ze słynnej powieści Władysława Reymonta pt. Chłopi. Który zdobywał kobiety (w tym słynną Jagnę) ponieważ miał dużo ”Siana” w postaci właśnie ziemi.

Nie na darmo wspominam o chłopach (dziś rolnikach) Ponieważ to właśnie w grunty rolne najbardziej opłaca się dziś inwestować, aby następnie sprzedawać je z dużym zyskiem. Wszelkie prognozy oraz doświadczenia z ubiegłych lat pokazują, że inwestycja w grunty rolne daje ponadnormatywne zyski w porównaniu do innych źródeł. Średnia stopa zwrotu z inwestycji wynosi prawie 18% w skali roku. Czy to mało? Historia tylko pokazuje wzrost wartości gruntów rolnych

Od II wojny światowej grunty rolne liczone rok do roku nigdy nie potaniały. Od 1992 roku wartość gruntów rolnych w Polsce wzrosła 30. krotne. W latach 2004 –2012 stopa zwrotu dla gruntów rolnych wyniosła 331%.

Wszystko fajnie, muzyka gra, a z nieba lecą pieniądze. Tylko ile to wszystko kosztuje i skąd wziąć na to pieniądze ?

Rzecz jasna możemy samodzielnie szukać atrakcyjnych działek i inwestować w nie nasze oszczędności gromadzone przez lata, ryzykując wiele. Lecz na rynku istnieją firmy, które zajmują się powiększaniem portfela gruntowego swoich udziałowców oraz pomagają im osiągać dodatkowe korzyści majątkowe dzięki programom partnerskim.

Jedną z takich firmy jest Projekt Treeneo działający we współpracy z Agrofortis. Firma, która gwarantuje nam bezpieczeństwo lokowanego kapitału gdzie głównym zabezpieczeniem jest Akt własności zakupywanej nieruchomości. Dzięki mechanizmowi dźwigni zakupowej Agrofortis. Klient nie ma potrzeby angażowania dużego kapitału ani brania wysoko oprocentowanych kredytów, aby grunty wypracowywały zysk. Czy to nie jest atrakcyjna forma inwestycji w grunty ?

Co możesz zyskać:

–Prognozę wzrostu jej cen w najbliższym czasie

–Praktycznie zerowe koszty utrzymania inwestycji

Co możesz stracić:

–Można jedynie przepłacić. Warto więc zatrudnić specjalistów, którzy stworzą korzystny plan zarządzania ziemią.

Kupno, sprzedaż, wynajem-mieszkania

Sprawa wygląda bardzo podobnie co przy inwestycjach w grunty rolne. Wszech i wobec wiadomo, że posiadanie mieszkania na własność czyni jego właściciela osobą zamożną a inwestora posiadającego nawet kilka takich nieruchomości czyni jednostkę wolną finansowo z tytułu posiadania dochodów pasywnych. Magii tutaj nie ma.

Magia pojawia się dopiero w sposobie finansowania takiej inwestycji. Tutaj mamy do wyboru:

-wyłożyć gotówkę na stół

-Zaciągnąć kredyt na zakup nieruchomości

-Utworzyć spółkę celową (np. komandytową)

Albo…

-Współfinansować zakup przez właściciela

Tutaj kryje się cały sekret inwestycji w nieruchomości, ponieważ nie musisz posiadać gotówki, zaciągać kredytów na wiele lat, możesz to robić bez doświadczenia i specjalistycznej wiedzy. Jak ? Proszę…

Wyobraź sobie, że znalazłeś świetną nieruchomość o powierzchni 120 m², w świetnej lokalizacji, nadającej się pod wynajem i chcesz ją kupić. Cena jednak wynosi 350 tys. zł, a Ty masz tylko 70 tys. zł.

Właściciel nieruchomości natomiast chce ją sprzedać szybko, ponieważ pilnie potrzebuje gotówki. Po wstępnych negocjacjach okazuje się, że potrzebuje on uzyskać bardzo szybko 70 tys. zł, bo ma jakiś pilny wydatek. Zgodził się więc, że wpłacisz 70 tys. zł, a resztę spłacisz nieoprocentowanych ratach, np. 600zł miesięcznie. Czy to nieopłacalna transakcja dla obojga stron ?

Dziś na rynku istnieje wiele firm oraz platform, które pomagają dokonać tego rodzaju transakcje, a nawet szukają odpowiednich lokali wraz z ich właścicielami, którzy chętnie przystają na taką formę sprzedaży nieruchomości.

Co możesz zyskać:

–Zabezpieczony kapitał (żywotność budynku przekracza często okres życia jednego pokolenia)

–Stanowi źródło dochodu np. wynajmu

-Ochronę przed inflacją w długim czasie.

-Podstawę zabezpieczenia kredytu

Co możesz stracić:

–Czas, ponieważ nieruchomość wymaga zarządzania. Czynności zarządzania wymagają czasu i wysiłku inwestora.

Handel metalami. Nie tylko tymi szlachetnymi

Srebro, Złoto i Platyna. Każdy o nich słyszał, każdy je widział i pragnął, lecz nigdy ich nie posiadał w formie inwestycji. Mimo że są to bardzo cenne surowce to doświadczenia pokazują, że nawet inwestycja we wspomniane metale szlachetne nie jest do końca bezpieczna i niesie ze sobą pewne ryzyko. Jakimi więc metalami warto handlować?

Tymi strategicznymi! Których jest mniej niż złota i diamentów. Na co dzień niedocenianie i niedostrzegane, mimo że bez nich świat zatrzymałby się w miejscu, a nawet nastąpiłaby dynamiczna inwolucja.

Mało, kto z nas wie, z jakich metali wykonane są farmaceutyki, układy scalone, elektrody, ekrany dotykowe, lasery czy diody LED itd. Mało, kto słyszał o takich metalach jak Ind (roczna produkcja 600 ton) Hafn (roczna produkcja to ok. 65 ton) czy Gal (roczna produkcja ok. 100 ton)

Podam trzy najistotniejsze argumenty ZA rozpoczęciem inwestycji oraz handlem tymi jakże cennymi grudami metalu.

-Przemysł High-tech uzależniony jest od podanych wyżej surowców a zapotrzebowanie na nie dynamicznie wzrasta.

-Rezerwy metali strategicznych są na bardzo niskim poziomie. A odkrycie nowych zasobów oraz ich wydobycie jest bardzo kosztowne i długoterminowe.

-Światowe główne wydobycie większości metali strategicznych podzielone jest pomiędzy Chiny, Rosję, Indie oraz RPA.

Prognozy przepowiadają metalom strategicznym świetlaną przyszłość, zwłaszcza że posiadają bardzo duże zastosowanie w elektronice, która stale się rozwija (silniki elektryczne, elektronika użytkowa) Dla potencjalnych inwestorów oraz handlowców oznacza to duży zysk, więc jest to raczej bezpieczna inwestycja. Choć przecież wszyscy wiemy jak wyglądała sytuacja ze złotem. Możemy, więc się jedynie domyślać się jak zyskowna może być taka inwestycja i zainteresować się ofertą jedynej firmy, która umożliwia inwestycje oraz handel metalami strategicznymi dla klientów indywidualnych, czyli Schweizerische Metallhandels AG

Co możesz zyskać:

–prawdziwe dobra materialne odporne na kryzysy

–całkowity brak podatków

Co możesz stracić:

-Swoją inwestycję podczas wybuchu konfliktu zbrojnego (Choć Szwajcaria lubi być neutralna)

Czym handlować jak nie ekstremalnie rzadkimi, niedostrzegalnymi, na co dzień aktywami? Czy gwarantują one duże zyski i bezpieczeństwo? Chyba jest to pytanie retoryczne… Zwłaszcza że zapotrzebowanie na nie wzrasta w rewolucyjnym tempie. Czas na podjęcie równie ekstremalnej decyzji…