Myślisz, że co roku nie popełniasz błędów podczas kupowania prezentów na święta? Przeczytaj jak widzi Cię sprzedawca i co musisz wiedzieć przed przekroczeniem progu sklepu, aby nie zrobić z siebie debila i nie ogłosić swego bankructwa.

Świąteczny czas zakupowego szaleństwa już się rozpoczął i zakończy się dopiero 24 grudnia, czyli jak zwykle tuż przed pojawieniem się pierwszej gwiazdki na niebie. Marketingowcy zacierają ręce i przeliczają w swych jajowatych głowach, jaki rekord pod względem obrotów uda im się w tym roku pobić. Handlowcy tacy jak ja myślą czy uda się wyrobić plany sprzedażowe i przeżyć nawałnicę urozmaiconych profili osobowościowych ( Od normalnych mieszkańców naszej planety, po różnorodnej maści patologii kończąc na zwykłych debilach) Nie myśl, że dzięki temu tekstowi dowiesz się jak wydać na świąteczne prezenty 1% całej swojej pensji, ani że zaoszczędzisz mnóstwo czasu, aby móc spokojnie położyć się na kanapie. Dzięki temu wpisowi staniesz się lepszym człowiekiem i będziesz mógł z istną dumą wyjść z każdego sklepu pełen szacunku innych ludzi do twojej osoby.

Nie na ostatnią chwilę

Jeśli wierzysz, że tuż przed pojawieniem się na niebie pierwszej gwiazdki uda Ci się kupić prezent, który od kilku miesięcy chodził Ci po głowie to gratuluję. PAMIĘTAJ: Raz-że Nie będziesz miał na to czasu. Dwa-Wiele sklepów ma już zablokowane magazyny, nie robią zamówień w grudniu i wyprzedają to, co mają obecnie na stanie. Rób tak dalej a możesz doświadczyć bolesnego przeżycia Świąt bez prezentów.

Korzystaj z pomocy sprzedawców, doradców i innej maści specjalistów.

Chcesz zaoszczędzić czas? To podejdź do doradcy i powiedz, czego od niego oczekujesz. My Polacy to naprawdę naród z bardzo niskim poczuciem swojej własnej wartości. Mimo że Potrafimy niejednokrotnie dokonać rzeczy niemożliwych to poproszenie o pomoc rodaka jest dla nas skaraniem boskim, (Bo na pewno chcę nam coś wcisnąć, bo my wiemy lepiej) W Stanach przeciętny obywatel decyzje o zakupie konkretnej rzeczy podejmuje maksymalnie w przeciągu 4 dni. W Polsce? 3 Miesiące! JESUS!

Nie proś o rabat tylko z nich korzystaj.

Nie bądź „Januszem Biznesu” i nie proś o rabat sprzedawcy na jedną popierdółkę. Robisz duże zakupy to sprzedawca sam chętnie nagrodzi Cię za korzystanie z usług jego sklepu. Nie rób z siebie Biedaka miej trochę godności. Zamiast tego korzystaj z innych możliwości uzyskiwania rabatów. Wystarczy zapytać o nie sprzedawcę. Istnieje wiele serwisów oferujących mega promocje nie tylko w święta.

Wydawaj pieniądze

Pamiętaj, że pieniądz musi non stop przepływać. Więc nie oszczędzaj na swoich bliskich i na własną osobę. Dokupuj dodatkowe produkty zarówno te fizyczne (Elektronika użytkowa, biżuteria, zabawki, akcesoria) jak i nie fizyczne (abonamenty, ubezpieczenia) Ustal minimalny oraz maksymalny budżet, jaki możesz wydać na te święta i wspieraj gospodarkę swojego państwa.

Kupuj w Internecie z wiarygodnych źródeł

Internet daje duże pole do popisu zarówno dla osób kupujących ( bywa taniej) jak i dla osób sprzedających (mniejsze koszty utrzymania biznesu), lecz w sieci czyha wiele zagrożeń. Zwłaszcza dziś, kiedy wiele towarów jest importowanych z innych państw bez oficjalnej dystrybucji w Polsce, podrabiana lub pochodząca z niewiadomych źródeł. Informacja, że nie posiadasz gwarancji na „drogi” sprzęt, lub posiadasz nielegalne oprogramowanie nie należy do miłych, prawda?

Jeśli Cię nie stać to rozbudź kreatywność

Aby uszczęśliwić drugą osobę wcale nie musisz wydawać sporych kwot ciężko zarobionych pieniędzy. Przecież liczy się gest i potraktowanie tego kogoś w sposób wyjątkowy, indywidualny, niepowtarzalny. Przestań siedzieć na swojej leniwej dupie, rusz się. Niech krew zacznie dopływać Ci do mózgu i podaruj swoich bliskim coś, co stworzyłeś własnoręcznie.

Poznałeś już 6 zasad kupowania świątecznych prezentów. Nadal siedzisz na swoim tyłku i próbujesz odnaleźć panaceum na świąteczną gorączkę? Nie musisz, poznałeś już wszystko, co pragniesz wiedzieć… Niech moc wydawania pieniędzy będzie z wami.