Przecież to nieludzkie warunki ! Nawet odwodniona małpa nie wypiłaby zimnej kawy a żadne zdrowe na umyśle dziecko nie zagra na starej konsoli do gier, prawda ?

Każdy z nas jest człowiekiem i zasługuje na równe traktowanie, czyli na ludzkie. Mamy prawo przebywania z innymi osobami, tworzenia relacji i związków z kimkolwiek chcemy. Jesteśmy w jakiś tam sposób twórcami swojego życia. Jesteśmy odpowiedzialni ile zarabiamy, co i ile jemy, co pijemy i na co się skazujemy. Przecież ktoś wymyślił pewne standardy życia, których nie wolno w żaden sposób naruszać ani łamać.

Regent Norwegii

Nie wierzę, że ktoś na świecie nie rozpoznawałby nazwiska Breivik i nie słyszał o jego haniebnych czynach, jakie popełnił, czyli o zabójstwie 77 osób w 2011 roku a na pewno już nie o tym, że ostatnimi czasy wygrał proces z państwem norweskim dotyczący jego nieludzkiego traktowania w zakładzie karnym z powodu odosobnienia. Obecne Breivik przebywa w więzieniu gdzieś niedaleko Oslo w chyba dość ekskluzywnych warunkach jak na twórcę masakry.

dostęp do świeżego norweskiego powietrza.

Jest siłka – Jest forma.

IKEA ?

Już dwa lata temu słynny na cały świat przyszły „regent norwegi” odgrażał się rozpoczęciem strajku głodowego, jeżeli nie zostaną spełnione jego „życzenia” spisane w formie czterostronicowego listu, jaki wysłał do władz więziennych. W tamtym okresie domagał się lepszego żarcia nie pochodzącego z mikrofali, lepszej i cieplejszej kawy oraz konsoli do gier najnowszej generacji… Rzeczywiście coś tu jest nie tak, tylko co ?

Standardy są zmienne.

Przecież Standardy się zmieniają. Biorąc przykład udzielania pierwszej pomocy, to co było stosowane 5 latu temu dziś jest nieaktualne, a nawet wręcz niewskazane. To samo ma miejsce w sprzedaży przecież kiedyś proces sprzedaży totalnie różnił się od tego, który stosuje się dzisiaj. Dziś standardem jest posiadanie nowej konsoli PS4, a nie PS3 czy PS2. Normalne jest, że pije się ciepłą kawę, bo zimna jest po prostu nie smaczna. Wszystkie ludzkie działania mają na celu usprawnienie czy też poprawienie stylu naszego życia, z roku na rok mają podwyższać nasz standard. Standard wszystkich ludzi. Tylko jak to się ma do człowieka, który zamordował 77 osób w celu zwrócenia na siebie uwagi, aby móc coś powiedzieć ?

Przecież więzienie to takie specjalne miejsce, które uświadamia nam, że popełniliśmy coś złego, że złamaliśmy pewien standard, ponieważ życie ludzkie to też prawo, do którego ma każdy z nas i jego złamanie powinno być surowo karane. Skoro człowiek planujący dużą zbrodnię (zabicie 77 osób taką na pewno jest) powinien być również świadomy tego, jakie konsekwencje poniesie i że nie będą one miłe. Więzienie to nie pensjonat bez dostępu do Internetu tylko miejsce, które samo w sobie karci nas za złamanie prawa.

Gość nawet gdyby nie zamordował 77 osób to i tak wzbudzałby we mnie niechęć. Nie wiem ma coś chyba z twarzą

Jestem ciekaw jak taki Breivik radziłby sobie w Polskich więziennych realiach ? Kim by został ? Grypsującym Gitem czy mlaskającym frajerem ? Czy gdyby napisał specjalny list do władz więziennych wskazujący na jego nieludzkie traktowanie wyszedłby on w ogóle poza granice celi ? Szkoda, że nie można przeprowadzić takiego eksperymentu.