Nie możemy w to uwierzyć – już za niecały tydzień wracamy. Z perspektywy, ten rok minął jak z bicza trzasnął. Wstępnie zaczęliśmy się pakować, żeby sprawdzić, czy musimy wysłać paczkę czy nie. Po spakowaniu ok 80% rzeczy, plecak da się podrzucić jedną ręką, co dobrze wróży.

Przed wylotem mamy sporo rzeczy do załatwienia – przede wszystkim trzeba sprzedać dobytek, który przez 10 m-cy się uzbierał. Wrzuciliśmy listę rzeczy do sprzedania na lokalny serwis z ogłoszeniami. Kasiny rower już opylony, jednak właściciel nie nacieszył się nim długo – dostaliśmy informację, że został skradziony. Wczoraj również sprzedałem swoją linę wspinaczkową. I to z zyskiem! Pomysł podrzucił Tata Kasi (za co serdecznie dziękuję) – po pierwsze nie będę miał miejsca w plecaku, więc lepiej pozbyć się niepotrzebnego klunkra. Po drugie, liny kosztują w Chinach majątek, więc czemu nie spylić w cenie niższej od lokalnej a wyższej od ceny zakupu w Polsce? a ja mogę kupić sobie nową.

Dziś urządziliśmy przed osiedlem wielką wyprzedaż naszych rzeczy – zainteresowanie spore, na kupujących nie mogliśmy narzekać – jako pierwszą spienieżyliśmy patelnie, kask rowerowy, śrubkręt. Potem poszedł czajnik, grzejnik, wody toaletowe, szafa, plecak, termos, niedobra chińska kawa rozpuszczalna, bluzka, preparat na karaluchy i jakieś kuchenne graty. Cała masa sprzętu

Reklama dźwignią handlu

Pozostał jeszcze router i rzeczy do spania. W tygodniu robimy powtórkę na kampusie uniwersyteckim

W pewnym momencie oglądających było na prawdę sporo

Kasia nadaje się na handlowca – negocjuje ceny twardo, bijąc się o każdego kuaia

A na koniec dnia, zarobione pieniądze przepiliśmy u fryzjera

Najdłuższe włosy w życiu

Jaki był efekt wizyty? Przekonacie się już w Polsce