Opis pokazu pochodzi ze strony Studenckiego Klubu Górskiego

Kończąc studia powiedzieli sobie – “jeśli nie teraz, to już pewnie nigdy”. Do niektórych pociągów można przecież wsiąść tylko jeden, jedyny raz. I to był właśnie jeden z tych pociągów, który zmienił ich życie.

Krzysztof Benedykciński opowie o tym, jak razem ze swoją dziewczyną-sinolożką, Katarzyną Wachowską, wyjechali na 10-cio miesięczne stypendium językowe do Chin. Podczas największej (jak do tej pory, bo liczą na więcej 🙂 ) życiowej przygody uczyli się chińskiego, nauczali angielskiego, pracowali (np. Kasia jako modelka), podróżowali, wspinali się, gubili w dżungli, nielegalnie przekraczali granice, walczyli z chińską biurokracją. Ale przede wszystkim poznawali nowych ludzi i kulturę Wschodu. Swoimi przygodami podzielili się na swoim blogu, a wiedzą na temat języka w darmowym poradniku “Jak efektywnie uczyć się chińskiego”. Obecnie pracują nad swoją debiutancką książką.

Krzysztof opowie o zachowaniu i sposobie życia Chińczyków, różnicach kulturowych między Wschodem i Zachodem oraz dziwactwach, które miał okazję zaobserwować podczas życia w 6-cio milionowym Kunmingu, stolicy prowincji Yunnan.