Ostatnie dni upłynęło dość intensywnie pod znakiem spotkań ze znajomymi, załatwiania ostatnich rzeczy na wyjazd, no i oczywiście ściany 🙂 . Nastąpiła też próba spakowania wszystkiego do plecaka, zakończona sukcesem – 23/30 kg. Buty i uprząż trzeba było przytroczyć, bo plecak już nie mieścił. Jednak będzie musiał się trochę rozciągnąć, bo Kasia ma już całe 30kg, więc pewnie przypadnie mi nieco z jej rzeczy.Mam nadzieję, że worki z sizalu, do których włożymy plecaki też spełnią swoją funkcję i wszystko wyląduje w jednym kawałku w Kunmingu.

Zacząłem też poszukiwać mieszkania. Ogłoszeń jest sporo, lokalizacje bardzo rozsądne, w odległości 10 min. od uniwerku, Wallmartu czy Carrefura. Jednak czy tak będzie naprawdę, musimy sprawdzić na miejscu. Trzeba pamiętać, że nasi niewysocy przyjaciele lubią bardzo ubarwiać wszelkie opisy. Na co warto zwrócić uwagę, to to, w jakim stylu pisane są ogłoszenia:

Our Clean! Big! Sunny! Quiet! Pretty Prepared apartment …

Czy już po tych kilku słowach (zwróćcie uwagę na ilość wykrzykników!) nie macie wrażenia, że ktoś, kto pisał to ogłoszenie jest z innej planety? Jak widzę coś takiego, to już oczami wyobraźni widzę rozkrzyczane stado Chinoli próbujących wcisnąć mnie do ich czystego! wielkiego! słonecznego! cichego! pięknie (dziwne, że tu nie ma wykrzyknika!) urządzonego mieszkania 🙂

Tutaj ja – Kasia wtrącę swoje trzy grosze 😉 Lądujemy w poniedziałek po 19 (czyli 13 czasu polskiego). W ten dzień przypada akurat 15 dzień ósmego miesiąca kalendarza księżycowego, czyli mówiąc po ludzku – chińskie święto Środka Jesieni. W ten dzień żaden porządny Chińczyk nie obejdzie się bez tzw. ciasteczek księżycowych. Ciastka najczęściej nadziewa się masą z czerwonej fasoli lub groszku, więc od początku wrażeń kulinarnych z pewnością nie zabraknie!