Skoro my „HOMO SAPIENS” Rzekomo najinteligentniejsza, najwspanialsza i najbardziej zaawansowana formą życia na Ziemi. Jest jednocześnie jedną z najbardziej LENIWYCH.

Taka jest nasza natura, po prostu wyssaliśmy to z mlekiem matki. Gdy stoimy, myślimy, aby usiąść, a jak już siedzimy, myślimy, aby się położyć. Nasza zwykła codzienność polega na ciągłym poszukiwaniu skrótów i ułatwień. Winną takiego stanu rzeczy nie jest Agnieszka Chylińska tylko EDUKACJA, ograniczająca nasz potencjał i możliwości, kształtująca w nas syndrom „ Pracy za karę”, Ale wystarczy tego HEJTU. W sumie…

Bardzo dobrze, że tak jest!

Lista najbogatszych ludzi świata amerykańskiego „Forbesa” składa się aż z 1826 miliarderów. Ich łączna wartość majątków wynosi ponad 7 bilionów dolarów. Jak oni tego dokonali? Jak silna musiała być ich motywacja?! Skoro na ziemi mieszka ponad 7 miliardów ludzi. Przyznasz, że liczba 1826 to niewielki ułamek ludzkiej populacji. Ale, do czego zmierzam? Mianowicie czy pokonując codziennie tę samą trasę do pracy, mijając innych ludzi, widzisz wyróżniające się jednostki? Zauważasz kogoś, kto jest silnie zmotywowany do działania? Przecież gdyby każdy opanował „samomotywacje” do perfekcji. To ilość miliarderów na świecie przerosłaby ilość ubogich.

Mam nadzieje, że już widzisz ten potencjał i możliwości. Popyt na motywacje jest ogromny, a konkurencji na rynku BRAK! Wiedząc jak się motywować wstępujesz do grona ludzi, którzy mają większe prawdopodobieństwo coś osiągnąć. Lecz…

Czym tak naprawdę jest motywacja?

Według definicji motywacja jest stanem naszej gotowości do podjęcia określonych działań, aby coś zrobić lub osiągnąć. Motywacje ukierunkowują nasze zachowania na osiągnięcie określonych, istotnych dla nas rzeczy. Motywacja pozwala nam osiągnąć nasze zamiary, cele, te mające poprawić nasze warunki zewnętrzne czy te dokonujące zmian w naszej osobie. Lecz to kilka nieistotnych dla nas zdań nierozwiązujących problemu braku automotywacji. Osobiście motywacje uważam za siłę realizacji naszych zamierzeń. Krótko i na temat.

Jak zmotywować się do działania?

Jedna z sentencji firmy S7 Medical Company, z którą podjąłem współprace brzmi „Ty wybierasz cel, my wskazujemy drogę!” Nie dość, że jest to Genialne hasło marketingowe to kryje ono w sobie pewną mądrość wyjaśniającą poruszany przeze mnie problem, braku motywacji. CEL to główny środek dopingujący twoją samomotywację. To jest twoje „WHY”, czyli sam początek, powód, przyczyna wszelkich działań. Dzięki „DLACZEGO” codziennie rano dostajemy kopniaka w swą leniwą dupę, aby rozpocząć działanie. Daje nam również siłę podczas walki z naszymi słabościami oraz porażkami, które napotykamy po drodze do naszego celu. Znajdź swoje, „DLACZEGO” a staniesz się królem swojego żywota. Pamiętaj jednak, że poszukiwanie tego świętego grala nie jest łatwe, a my ludzie jesteśmy przecież leniwi. Tylko od Ciebie zależy czy odnajdziesz swoje „WHY”

Każdy z nas posiada jakąś pasję, zamiłowanie do jednej ukochanej czynności, czegoś, bez czego nie może żyć. Nie każdy jednak pamięta, jaki towarzyszy temu stan. Pewnego rodzaju „Podjaranie” uzupełniające pokłady naszej energii w chwilach jej wyczerpania. Może warto zacząć to wykorzystywać do innych działań?