Na początek może pochwalę się swoimi wynikami w nauce. Od razu dodam, że nie znałem ich, dopóki nie otrzymałem skanu listu, który otrzymali moi rodzice. Wyraźnie zaznaczałem mojej nauczycielce, żeby wysłała list po angielsku. Widać moja prośba poszła w próżnię. I czemu mnie to nie dziwi…

Wyniki w nauce: chiński ogólny – 80%, czytanie – 75%, słuchanie – 65%, mówienie – 92%, opuszczone godziny – 10. Komentarz od nadawcy listu: Benruite (Krzychu) od kiedy rozpoczął naukę na Yunnan University of Finance and Economics, szanuje regulamin uniwersytetu, nauczycieli, „skumplował” się ze współuczniakami, chętnie pomaga innym, wkłada wysiłek w naukę, pilnie się uczy. Gdyby odnalazł odpowiadającą mu metodę nauki, postęp byłby większy. Miejmy nadzieję, że będzie wkładał wysiłek, dzięki któremu uzyska lepsze wyniki.

Z tytułowych zmian to mamy następujące komunikaty:

Przenosimy się na inną uczelnię – jeżeli nasza obecna uczelnia wystawi nam odpowiednie zaświadczenia, a instytucja, która płaci za naukę dogada się między uniwerkami, to już niedługo będziemy pełnoprawnymi studentami Yunnan Univeristy (zamiast Yunnan Univeristy of Finance and Economics); robimy to głównie dlatego, bo nie jesteśmy zadowoleni z uczelni, szczególnie Kasia, która wręcz nudziła się na zajęciach. Ja też nie mogę powiedzieć, żebym jakoś bardzo efektywnie spędzał czas na uczelni, szczególnie zajęcia ze słuchania ograniczały się do naciskania przycisku “play/pause”. Już w tym tygodniu byliśmy na pierwszych zajęciach i musimy przyznać, że czujemy różnicę. Będziemy informować czy udało nam się ostatecznie przenieść. Trzymajcie kciuki!

Patronat portalu Peron4 – miło nam zakomunikować, że rozpoczęliśmy współpracę z portalem podróżniczym Peron4. W ramach patronatu na portalu dostępne będą informacje na temat naszego gap yearu oraz publikowane będą nasze (pewnie głównie moje) teksty oraz zdjęcia (Kasi ). Mamy nadzieję, że współpraca będzie przynosiła obu stronom wymierne korzyści Logo portalu możecie zauważyć w prawej części strony.

Małe zmiany na blogu – dodałem dziś slidera z wyróżnionymi artykułami; jeśli skórka oferuje takie cudeńka, to czemu nie skorzystać. Naszym zdaniem wygląda bardzo estetycznie. Oprócz tego dodałem również favikonę (taka mała graficzka widoczna opok tytułu strony w zakładce przeglądarki) oraz duże, oficjalne logo naszego bloga/wyjazdu