Czy alternatywa dla publicznej służby zdrowia finansowana z własnej kieszeni przynosi więcej korzyści podwyższając nasz standard życia, czy jest tylko kolejnym instrumentem, na który jesteśmy naciągani ?

Kto z nas pamięta ? Ten moment wielkiej reformy emerytalnej przeprowadzonej w 1999 r. I wielkiego Boom ! Na otwarte fundusze emerytalne tak świetnie reklamowane przez masowe media. Mające zapewnić nam (moim rodzicom również) dogodną emeryturę, dzięki której co rok będzie nas stać na wczasy pod palmami.

Kto z nas dał się nabrać ? Wyczytując z maila niesamowity sposób na zarobienie dużych pieniędzy poprzez wpłatę 5 zł na podane w wiadomości pięć kont bankowych, a następnie duplikując podane działanie dopisał do listy top 5. Numer własnego konta. Współtworząc w ten sposób piramidę finansową przynoszącą jedynie rozczarowanie i stratę piątaka. Ciekawe czy ktoś oprócz twórcy tej mailowej piramidy finansowej się wzbogacił ?

Kto z nas wykupił dodatkowe ubezpieczenie sprzętu podczas zakupu elektroniki użytkowej ? Będąc zapewnianym przez sprzedawcę, że owe ubezpieczenie chroni nas (w sumie nasze finanse) mogąc liczyć na pełny zwrot kwoty towaru w przypadku, gdy sprzęt zacznie nas denerwować i poprzez impuls rzucimy nim o ścianę rozbijając go w drobny mak.

Alternatywa-alternatywie nie równa.

Z każdej strony, w każdym miejscu i przez każdy kanał informacyjny jesteśmy informowani o niesamowitych możliwościach. Czy to ochrony nas, naszej rodziny i naszego majątku?. Czy też o sposobach na zarobienie dużych pieniędzy, szybko, łatwo w domowym zaciszu poświęcając jedynie 45 min dziennie (Dziś modny jest rynek Forex) Tak też jest w przypadku problemów związanych z naszym zdrowiem i mimo że abonamenty medyczne czy pakiety istnieją na rynku już od dwóch dekad to dopiero obecnie przeżywają prawdziwy rozkwit, a firmy je oferujące generują ogromne zyski. W sumie nic dziwnego skoro publiczna służba zdrowia borykała się i nadal boryka z ogromnymi problemami nie zaspakajając podstawowych potrzeb pacjentów, czyli większości Polaków. Dodatkowo przysparza im problemów i niepotrzebnych nerwów. Dlatego też abonament medyczny czy też specjalne ubezpieczenie zdrowotne to świetna alternatywa dla NFZ. Tylko czy to jest opłacalne i fajnie się z tego korzysta ?

Rynek abonamentów medycznych rośnie.

Obecnie na rynku abonamentów medycznych istnieje kilku głównych graczy – Luxmed, Medicover oraz Polmed. Dodatkowo istnieją firmy (np.: S7 Medical Company-Polmed) tworzące swoje indywidualne pakiety współpracując z wymienionymi liderami tej branży. Jedni dają nam w ramach abonamentu medycznego kilku lekarzy specjalistów drudzy kilkunastu, wszystko zależy oczywiście od ceny. U Jednych możemy się leczyć w 1000 placówek w całej Polsce, a u innych 1500, ale nie będzie to wpis porównujący pakiety dostępne na rynku, ich zasięg, rodzaj świadczeń, cenę, aby na samym końcu utworzyć ranking najlepszych usługodawców (Może polecę tylko jeden) Będzie to wpis opisujący jak taki pakiet medyczny praktycznie działa z punktu widzenia normalnego pacjenta monitorującego notorycznie swój stan zdrowia cierpiącego na padaczkę pourazową – czyli mnie – dodatkowo odpowiem na pytanie czy w taki pakiet medyczny opłaca się inwestować i czy fajnie się z niego korzysta ?

Jak jest z tymi pakietami ?

Lubie robić rzeczy na maksa, tak na sto procent. Podobno jest to duża zaleta wyróżniająca się wśród ludzi sukcesu, ale niekiedy widzę, że jest to również wada. Zwłaszcza wtedy gdy jesteś po prostu nieświadomie wykorzystywany przez innych. Dlatego też nie rozpocząłem swojej przygody z pakietami medyczny od tych najtańszych. Oferujących dość nie wiele za niewielkie pieniądze (65 zł miesięcznie przez 12 miesięcy). Rzuciłem się na głęboką wodę ryzykując, że w topie dość dużo kasy i nic nie zyskam. No cóż kto nie ryzykuje ten szampana nie pije. Wybrałem więc najdroższy pakiet platynowy (12 rat po 300 zł), jaki istnieje w ofercie firmy S7 Medical Company podpisując z nimi umowę dokładnie 2015-05-01. Minął już rok od posiadania ich abonamentu medycznego więc pora na wielkie podsumowanie. Szczególnie kosztów, ale również jakości wykupionych usług. Na samym początku podsumuje wszystkie odbyte przeze mnie wizyty i wykonane badania oraz ich cenę, gdybym zdecydował się na leczenie w pełni prywatne bez żadnych pośredników. Dopiero później przedstawię zakres świadczeń w ramach wykupionego abonamentu medycznego. A więc kogo przez ten rok odwiedziłem i jakie badania wykonałem :

7 wizyt kontrolnych u neurologa – cena 120 zł = 840 zł

4 wizyty u dermatologa – cena 130 zł = 520 zł

1 wizyta u psychiatry – cena 100 zł

2 wizyty u lekarza internisty – cena 100 zł = 200 zł

Rezonans magnetyczny głowy + angiografia z kontrastem-cena 850 zł

EEG – cena 120 zł

Poziom Kreatyniny – cena 15 zł

Łączna kwota wszystkich świadczeń = 3320 zł

Tak też wyglądał mój rok kontrolny spędzony na obserwacji i dbaniu o swój stan zdrowia. Kwota, którą musiałbym przeznaczyć tylko i wyłącznie na wykonanie usług medycznych w takim zakresie osobiście mnie przeraża. Często i gęsto nawet człowiek nie zauważa ile przeznacza pieniędzy na prywatne leczenie, a średnio Polak wydaje na nie około 500-600 zł rocznie. Wróćmy jednak do abonamentu medycznego a dokładnie do tego, co w nim otrzymujemy (pakiet platynowy) W dwóch plikach znajdują się opisy – ogólny i szczegółowy, wszystkiego, z czego możemy korzystać.

Pakiet medyczny platynowy-Ogólnie

Pakiet medyczny platynowy -Szczegółowo

Łączna kwota, jaką przeznaczyłem na swój pakiet medyczny to 3600 zł. Zauważyć można, że trochę przepłaciłem prawda ? Tylko że tak naprawdę złamałem własną zasadę, polegającą na angażowaniu się w daną rzecz w stu procentach i nie wykorzystałem w pełni posiadanego pakietu medycznego. Przydałaby mi się wizyta u okulisty (nie chciało mi się iść) muszę udać się do stomatologa i poddać się długotrwałemu leczeniu (Boję się dentysty, a zniżka 20% jest) powrócić do odczulania (5 lat się odczulałem- męczyło mnie to strasznie) i wykonać rezonans magnetyczny całego ciała (jedyne lekarstwo istniejące na raka to jego wczesne wykrycie) Więc raczej mi się to opłaca. Postanowiłem więc przedłużyć umowę i korzystać z abonamentu medycznego kolejny rok.

Jak wygląda obsługa?

Właśnie to przekonuje mnie najbardziej do pakietów medycznych. Dlaczego ? Rejestracja przebiega telefonicznie i przemija bardzo sprawnie (Weryfikacja klienta po Imieniu i Nazwisku oraz numerze PESEL), Jeżeli chcemy zarejestrować się do lekarza musimy wystukać konkretne cyferki przypisane do odpowiedniego działu i zakresu usług, a następnie oczekiwać połączenia z konsultantem. Kolejek na liniach telefonicznych praktycznie nie ma, a jak już się zdarzą oczekiwanie na połączenie trwa około 5 min. Podczas rozmowy z konsultantem informujemy go, do jakiego lekarza o danej specjalizacji chcemy się udać lub jakie badanie wykonać i w jakim mieście. Gdy konsultant przyjmie zgłoszenie przekaże nam dalszy przebieg rejestracji i miło nam powie „Do usłyszenia” Teraz oczekujemy telefonu z przedstawieniem wybranych przez nas lub możliwie najbliższych terminach wizyty które indywidualnie negocjujemy oraz ich miejsca realizacji (Lekarze do 5 dni roboczych – bez limitu i skierowań. Badania do 10 dni roboczych – skierowanie, ale bez limitu), Gdy wybierzemy termin i już on nadejdzie. Udajemy się wraz z otrzymanym SMS-em będącym jednocześnie przypomnieniem oraz formą potwierdzenia do jednej z tysiąca dostępnych placówek medycznych, które są dokładnie selekcjonowane przez firmy.

Kontrakty podpisywane są tylko i wyłącznie z placówkami reprezentującymi wysoki standard obsługi. Nie spotkacie się tam z brakiem zainteresowania ze strony lekarza, olewaniem wykonania istotnych badań, brakiem kultury, korupcją czy też dziwnych zachowaniem wskazującym na stan nietrzeźwości. To jest piękne, choć przyznaje… Jedyny raz podczas wykonywania badania EEG. Gdy chciałem przekazać słownie znajdujący się w SMS-ie kod autoryzacyjny który musimy przed wizytą podać. Usłyszałem odpowiedź…

A to pan z ubezpieczeń komercyjnych ? A to do pana Sławka na trzecim pietrze. On się tym zajmuję

Zajechało trochę wioską, ale późniejszy przebieg badania zrekompensował mi tę krótką chwilę niesmaku wynikającego z braku wiedzy (Pani była nowa). I tak to wygląda.

Czemu właśnie S7 Medical Company ?

Nie będę wgłębiał się w szczegóły, bo po pierwsze nie ma sensu przedstawiać historii firmy a po drugie limit długości znaków w tym wpisie już dawno został przekroczony. Nie będę również przedstawiał poszczególnych pakietów medycznych, porównywał ich z pakietami innych firm, bo te są do siebie bardzo podobne. Koniec tej nudnej gadki i pora przedstawić argumenty, dlaczego wybrałem właśnie firmę S7 Medical Company ? Nie martwcie się nie będzie tego dużo, ale myślę, że będzie atrakcyjnie.

Program partnerski – Dzięki któremu możemy obniżyć koszt własnego pakietu medycznego do 1 zł. Wystarczy polecać produkt znajomym i rodzinie pomagając im wybrać optymalny abonament, zaspakajający ich potrzeby. Przykładowo posiadasz pakiet srebrny (120 zł miesięcznie) i aby płacić za niego jedynie symboliczną 1 zł, musisz polecić 6 takich samych pakietów. Program partnerski działa również w przypadku firm, będących największą grupą klientów w tej branży. Sponsorujących pakiety medyczne swoim pracownikom w ramach dodatku socjalnego.
Brak limitu wieku – S7 jako jedna z nielicznych firm daje możliwość wykupienia pakietu medycznego po ukończeniu przez pacjenta 65 roku życia. Niesamowicie ważna kwestia dla wszystkich seniorów borykających się z problemami zdrowotnymi, czyli z większością. Jedyne co trzeba zrobić, aby uzyskać taki przywilej, to podpisać umowę jako niezależny partner wydając jednorazowo kwotę 39,68 zł. Fajnie, co ?
Niezależny partner – o co chodzi ? – Czy wspomniałem przed chwilą o możliwości podpisania umowy o współpracę i zostania niezależnym partnerem w firmie S7 ? Dokładnie tak, możesz promować ich produkty (również medycyna pracy dla firm) sprzedawać i zarabiać. Tutaj wszystko zależy od Ciebie. Szczególnie wyrobienie poprzez sprzedaż gratyfikacji. W innych firmach musisz najpierw wysłać CV, oczekiwać zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną i jeżeli pomyślnie ją przejdziesz to podpiszesz umowę o pracę na sztywnych warunkach ze stałą miesięczną pensją wraz z możliwością uzyskania premii za wyrobienie planu sprzedażowego. W S7 masz kilka możliwości. Możesz obniżyć cenę własnego pakietu medycznego. Zarobić kilka dodatkowych stówek do głównego źródła dochodu lub stać się poważnym przedsiębiorcą i budować małymi kroczkami niezależność finansową.
Prostota obsługi – W ramach pakietu medycznego otrzymujemy również swój Internetowy panel klienta lub niezależnego partnera (albo to i to). To tutaj załatwiamy wszelkie formalności (opłacamy faktury, podpisujemy również umowy.) i automatyzujemy nasze działania monitorując progres (ściągamy materiały promocyjne, udostępniamy linki z możliwością rejestracji nowego klienta oraz niezależnego partnera) budując swoje medyczne imperium. Firma S7 sama organizuje szkolenia (stacjonarne oraz online) kreując w ten sposób liderów. Organizowane są również spotkania informacyjne (raz w tygodniu) ukazujące możliwości współpracy oraz konkursy nagradzające tych najbardziej efektywnych. Oczywiście co jakiś czas kontaktują się z nami dziewczyny z centrali firmy z zapytaniem „Czy wszystko ok? Czy w jakiś sposób możemy jeszcze pomóc i usprawnić produkt?” Tylko tyle i aż tyle.

Ten wpis ukazuje całą prawdę dotyczącą korzystania z wykupionego pakietu medycznego. Nie ma tutaj ściemnienia i faworyzowania. No dobra z tym faworyzowaniem trochę przesadziłem, ale w końcu sam podpisałem umowę o współpracę i mocno wierzę w to, z czego sam korzystam i polecam to innym. Bo taki powinien być każdy sprzedawca. Żadne szkolenie teoretyczne nie da nam tego, co praktyczne działanie w terenie i notoryczne korzystanie z własnego produktu. Jeżeli ktoś ma ochotę bliżej zapoznać się z poszczególnymi pakietami medycznymi, podyskutować o tym produkcie lub zdecydować się na współpracę to proszę Cię drogi czytelniku – Wejdź na mojego Fanpage’a. Zadzwoń lub napisz.