Wielu ludzi myśli o marketingu sieciowym jak o zwykłej piramidzie finansowej, przez co często tracą szanse na utworzenie dochodowego biznesu. Niestety przyczyną takiej sytuacji jest zwykła ciemnota naszego ludu. Czas na oświecenie…. Jaka jest różnica pomiędzy piramidą finansową a MLM-em?

Wszelkie porównania marketingu sieciowego do piramidy finansowej, biorą się z braku odpowiedniej edukacji na ten temat. Zauważyć można że podczas wykrycia piramidy finansowej, w wiadomościach podaje się nazwę firmy, czas jej funkcjonowania oraz łączna kwotę, na którą zostali „wydojeni” klienci. Nie podaje się szczegółów, zasad funkcjonowania, świadczonych „usług” ani odnośników do listy anty-firm oraz firm funkcjonujących w systemie dystrybucji marketingu sieciowego. A powinno…

Co to jest piramida finansowa?

Jest to zwykły „Łańcuszek” w którym każde ogniwo składa się z naiwnego klienta, który zgodził się przelać pieniądze na konto „Firmy X”, w zamian za otrzymanie bezwartościowych informacji, wyimaginowanych „usług”, lub też za NIC.

Co więc popycha ludzi aby dołączyć do piramidy finansowej?

Firmy działające na tej zasadzie zawsze obiecują złote góry, osiągnięcie dynamicznego dochodu pasywnego! Jest to siła napędowa, dzięki której piramida rozrasta się. Przecież każdy chce być bogaty, prawda ?. Piramida finansowa zawsze w pewnym momencie się zatrzymuje, a jej klienci zostają dalej z niespełnionymi marzeniami.

Piramida finansowa a MLM

Na nieszczęście, istnieje duże podobieństwo miedzy tymi dwoma działalnościami. Jeżeli chodzi o sposób organizacji to są praktycznie identyczne. Jednak nie jest tak źle, ponieważ istnieją zasadnicze różnice.

Różnica pierwsza:

W piramidzie finansowej jeżeli chcemy zarabiać to musimy rekrutować nowych uczestników. W marketingu sieciowym, MLM-e możemy kupować produkty dla siebie, dla członków naszej rodziny, znajomych. Nie musimy budować struktury.

Różnica druga:

Pieniądze obracane w firmach marketingu sieciowego pochodzą ze sprzedaży i kupowania produktów, na ogół wysokiej jakości, które są łatwo dostępne i przede wszystkim praktyczne. W Piramidach finansowych, handlujemy pustą informacja oraz obietnicą szybkiego i dużego dochodu, a pieniądze pochodzą z kolejnych wpłat uczestników systemu.

Różnica Trzecia:

Firmy marketingu sieciowego, posiadają swoje siedziby, adresy, telefony, można przyjść wyjaśnić sprawę, uzyskać informacje. W Piramidach finansowych jest na ogół telefon, strona internetowa. owszem istnieją firmy ze swoimi siedzibami, ale tylko w tych bardzo dobrze zorganizowanych, a często bywa również tak, że zarejestrowane są po za granicami państwa, przez co… Podczas walki z taką firmą powstają różnego rodzaju komplikacje.

Różnica czwarta:

Firmy marketingu sieciowego, budują swój biznes, dbają o swoich sprzedawców i klientów. dostarczają im wiedzę i organizują spotkania. Piramidy finansowe są nastawione, na uzyskanie pokaźnego dochodu, a następnie zamknięcie działalności i wyprowadzenie pieniędzy na Hawaje;)

Są to podstawowe różnice pomiędzy piramidą finansową a MLM-em. Istnieje jeszcze kilka szczegółów w funkcjonowaniu obydwu działalności. Dziś, aby uniknąć współpracy z piramidą finansową, istnieje wiele stron, które posiadają aktualne informacje o wspomnianych organizacjach. Dobrym źródłem jest strona Network Magazyn.

Lista Firm

Lista Anty Firm

Jeżeli więc masz wątpliwości, co do pewnej firmy sprawdź ją. Dokładnie się jej przyjrzyj. Aktualizuj informacje oraz swoją wiedzę na temat marketingu sieciowego np. na alterbusiness.info