Popełnianie przez nasz system edukacji oraz rodziców. Kształtujące nasze dorosłe życie i dobrobyt materialny. Jeżeli nie zareagujemy w odpowiednim czasie, staniemy się ofiarą losu. Jeżeli je naprawimy będziemy kowbojami życia.

Może nie mam dzieci, nie posiadam wyższego wykształcenia ani nie jestem autorytetem w dziedzinie wychowania tak jak „Super Niania” czy bohaterzy programu „Surowi rodzice”. Wiem jednak, że ogromnymi błędami wychowawczymi popełnianymi przez naszych rodziców i system edukacji, jest brak rozwinięcia oraz korzystania z umiejętności nazwanej przeze mnie „Kreatywnego tworzenia aktywów” oraz zwykłego dostosowania się do warunków środowiskowych.

Błąd wychowawczy-brak „Kreatywnego tworzenia aktywów”

Przez brak powyższej umiejętności, żyjemy z zamkniętymi umysłami, jesteśmy zamknięci w wąskim tunelu myślowym. A zwykle wygląda to tak „ Praca, dom, praca, dom” no po jakimś czasie dochodzi rodzina. Żyjemy tym, co otrzymujemy, nie jesteśmy wstanie samemu kreować swojego życia, po prostu żyjemy z dnia na dzień, czekając na to, co nas czeka, czyli śmierć. Przez warunki, które daje nam los, dla większości z nas życie na ziemi to piekło. Właśnie te losowe warunki są tymi ekstremalnymi, są tymi, w których musimy nauczyć się kreować, dzięki czemu nasze życie stanie się łatwiejsze.

Błąd wychowawczy w systemie edukacji

System edukacji przekazuje nam wiedzę o świecie. Uczymy się biologii, historii, matematyki, geografii. Większości są to informacje, które musimy zapamiętać, aby dobrze wypaść na testach;) Nie ma co ukrywać, z góry system zakłada, że zostaniemy pracownikami na etat. Już szkoła średnia, zaczyna zawężać nasze myślenie, specjalizując nas w jednej dziedzinie, na studiach jest jeszcze gorzej. Uczy nas również jak bezmyślnie wydawać ciężko zarobione pieniądze na głupoty, ach ten konsumpcjonizm. Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy wspomnianą drogą osiągnąć bogactwa. Jednak musisz chyba wtedy zostać lekarzem, prawnikiem, inżynierem lub architektem;)

Błąd wychowawczy popełniany przez rodziców

Jeżeli chcemy tworzyć jakikolwiek biznes, a nasi rodzice pracują na etat i nigdy nie próbowali swoich sił w biznesie, to… od początku mamy pod górkę. Ponieważ przekazują nam „życiową wiedzę” wraz z popełnionymi przez siebie błędami oraz zawężonym sposobem myślenia;( Dla większości z nas rodzice są naszymi autorytetami. Bierzemy z nich przykład, a więc również wady, święcie przekonani ze ich nie ma. Cały ten proces zachodzi nie świadomie. Ponieważ taki człowiek, nie analizuje swojego życia, nie zauważa błędów, nie uczy się na nich. Dochodzi do tego edukacja rodziców, ile razy słyszymy tekst „ Chodź do szkoły, dobrze się ucz, a znajdziesz dobrą pracę, dobrą żonę, itd. „ A może ja wcale tego nie chcę! Często przez nasz indywidualizm oddalmy się od naszym bliskich; ( Ale nikt nam nie da tego, czego pragniemy.

Jak naprawić błędy wychowawcze?

Zmieniając siebie samego, ucząc się całkiem odmiennych rzeczy niż do tej pory. Jeżeli nie chcesz pracować na etat i stworzyć coś własnego, dołączyć do pewnego biznesu, musisz być gotowy wiele poświęcić. Zarówno wiele wysiłku, jak i przede wszystkim czasu. Rzymu nie zbudowano w jeden dzień. Straciłeś wiele lat wkuwając na pamięć. Teraz zdobytą wiedzę musisz praktykować, wtapiać ją w swoje życie i projekty. Przeanalizuj swoje życie, powiedz sobie, co chcesz zmienić, wyznacz cele, UCZ SIĘ I DZIAŁAJ!

Przedstawiłem 2 najpoważniejsze błędy wychowawcze, jakich ludzkość do tej pory nie znała. Nie należy nosić urazy za popełnione błędy. Należy maksymalnie skupić się na ich naprawie, dzięki czemu staniemy się lepszymi ludźmi. Przecież nikt nie jest idealny.